Akademia Sztuk Pięknych

Wydarzenie

• Kiedy 14.11.2016 - 14.11.2016
  • Godzina 17:00

Nakładem warszawskiej ASP ukazała się książka dotycząca legendarnej Kompozycji Brył i Płaszczyzn, której program sformułował prof. Wojciech Jastrzębowski. Książka jest efektem zbiorowej pracy badawczej wykonanej na Wydziale Malarstwa w Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych kierowanej przez prof. Jacka Dyrzyńskiego we współpracy z Muzeum ASP. Ukazała się pod redakcją Jana Mioduszewskiego przy współudziale Joanny Kani z MASP. Rekonstrukcje ćwiczeń kursowych KBiP były prezentowane na wystawie Sztuka wszędzie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie 1904-1944 w Zachęcie- Narodowej Galerii Sztuki w 2012 roku. W pracy badawczej uczestniczył  14 osobowy zespół studentów: Joanna Bieńkowska, Krzysztof Ceryngier, Dominika Cichońska, Hubert Gdak, Tomasz Godowski, Paula Kaniewska, Monika Krześniak, Anita Kucharczyk, Anna Libera, Karolina Lizurej, Zuzanna Rajewska, Katarzyna Rowska, Klementyna Stępniewska, Anna Sudoł. Projekt graficzny książki oraz skład wykonał Marcin Władyka z headmade studio. Fotografie brył oraz sesję Artyści przebrani za artystów zrealizował Szymon Rogiński.

„Książkę czyta się z zainteresowaniem i ogląda z przyjemnością. Stanowi ona świetną wizytówkę chwalebnej przeszłości i twórczo zaangażowanej teraźniejszości ASP w Warszawie.”

prof. dr hab. Elżbieta Jastrzębowska, UW ( fragment recenzji )

Promocja książki oraz spotkanie dyskusyjne z autorami tej zbiorowej pracy odbędzie się 14 listopada 2016 roku o godz. 17 w Galerii Salon Akademii, ul. Krakowskie Przedmieście 5- wejście od ul. Traugutta. Zapraszamy.