Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Salon Akademii

Noc Muzeów 2016 w galerii Salon Akademii

Opublikowano 6 maja 2016

Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Noc Muzeów 2016

Noc Muzeów 2016

Noc Muzeów  2016 – program

Czy istnieją obiekty, które nie są przedmiotami użytkowymi ani przedmiotami sztuki? Czy można stworzyć coś, co nie ma określonej funkcji ani formy? Na wystawie Daniela Zielińskiego „Symulatory” zadamy pytanie o sens i użyteczność współczesnego projektowania. Pokażemy obiekty, które nie służą niczemu, czego oczekiwalibyśmy od przedmiotów użytkowych, za to wywołują niepokój skłaniający do poszukiwania sensu. Tu rozpoczyna się właściwa aktywność symulatorów. W oderwaniu od funkcji, w wypreparowanym kontekście, symulują nie tylko własne działanie, a także czyste, nieskażone żadnym interesem relacje pomiędzy człowiekiem i rzeczą.
Noc Muzeów w Salonie Akademii upłynie pod znakiem slow dizajnu,  wyciszenia, poszukiwania harmonii i prostoty w życiu codziennym. 

godzina 19-24 Wystawa „Symulatory Zielińskiego”

godzina: 19-19.30 Daniel Zieliński – oprowadzanie po wystawie.

godzina: 20-20.45  Anna Mularczyk-Meyer. Spotkanie z autorką książek Minimalizm po polsku, czyli jak uczynić życie prostszym i Minimalizm dla zaawansowanych, czyli jak uczynić życie jeszcze prostszym.

godzina: 21-22.00 Warsztaty jogi. Prowadzenie Michał Opiłowski. [Uwaga! Galeria nie zapewnia szatni. Prosimy o wygodny strój i  o ile to możliwe zabranie ze sobą maty do ćwiczeń]

godzina: 22.15 – 23.15  Warsztaty origami. Prowadzenie Emily Kitabatake i Yui Akiyama.

godzina. 23.15 – 24.00 Performance dźwiękowy na gongach i misach kryształowych. Ryszard Ługowski i Paulina Sylwestrowicz.

Wstęp na wszystkie spotkania i warsztaty bezpłatny!

Korzystamy z technologii ciasteczek. Przeglądając naszą stronę zgadasz się na używanie ich. Polityka cookies.Rozumiem