Warszawa Centralna – Wrocław Główny

Wystawa dydaktyków Katedr Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Kuratorzy: Marta Borgosz, Wojciech Pukocz, Michał Sikorski
Wystawa prezentuje dorobek artystów malarzy – dydaktyków, związanych z Wydziałem Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. To prezentacja, na której będzie można zobaczyć dzieła 40 artystów. Od profesorów, klasyków polskiej sztuki, poprzez artystów średniego pokolenia, mających już ugruntowaną pozycję na rynku sztuki, aż do najmłodszego pokolenia absolwentów wrocławskiej Uczelni, będących obecnie asystentami. Pokaz koncentruje się głównie wokół obszaru klasycznie definiowanego malarstwa, mając przybliżyć publiczności specyfikę i najbardziej charakterystyczne kierunki, jakie cechują środowisko malarzy związanych z wrocławską Uczelnią.

Wernisaż  4 grudnia 2015, g. 18
Wystawa czynna  7 – 22 grudnia 2015